11.06.2014

Sernik na zimno od moich dzieci

Przepisy z żelkami

Składniki:

  • 3 galaretki ( Pink Margarita, Pina Colada i Blue Curacao )
  • 250 ml serka homogenizowanego waniliowego
  • opakowanie żelek JOJO iLike Fun

Sposób przygotowania:

Galaretki – Pink Margarita oraz Pina Colada rozpuszczamy w 125 ml gorącej wody. Kiedy przestygną dodajemy do każdej z nich po 125 ml serka homogenizowanego. Moje smyki do mieszania galaretki z serkami wykorzystały mikser – dzięki temu w dużym stopniu uniknęliśmy wytworzenia się grudek i bryłek serka . Wy możecie połączyć składniki przy pomocy trzepaczki i silnej ręki. 

Do foremki wlaliśmy najpierw warstwę galaretki Pink Margarita i wstawiliśmy do lodówki. Kiedy lekko się ścięła ( po około 30 minutach ) umieściliśmy w niej troszkę żelków i ostrożnie zalaliśmy galaretką Pina Colada. Znowu foremki włożyliśmy do lodówki oraz rozpuściliśmy w 250 ml gorącej wody ostatnią galaretkę – Blue Curacao. Kiedy warstwa Pina Colada się ścięła znowu umieściliśmy troszkę żelków i wylaliśmy ostatnią warstwę – galaretkę Blue Curacao. 

Z takiej ilości składników wyszły nam 2 formy w walentynkowym klimacie, czyli serduszka. Bo przecież rodziców jest dwoje ale rodzice oczywiście podzielili się deserem z Koneserem i Pulpecją ;)

Porcja dla dziecka to 1 mały kawałek.