Dlaczego pianki JOJO?

Obecnie wielu rodziców coraz uważniej czyta etykiety produktów spożywczych, zwłaszcza tych, które są przeznaczone dla dzieci. Na liście składników sprawdzają, czy produkt zawiera sztuczne barwniki lub składniki mogące powodować alergię. Informacje na etykiecie pozwalają wybrać najlepszy i najbezpieczniejszy produkt dla naszego dziecka. Wśród słodyczy, które dzieci tak kochają, warto jest szukać takich, które mają jak najmniej składników w swoim składzie. Im prostszy skład, tym słodycz bardziej odpowiednia dla małego łakomczucha. W piankach JOJO skład jest ograniczony do kilku prostych składników. Cukier, woda, żelatyna i skrobia kukurydziana to główne składniki masy piankowej – proste, dobrze znane. Dodatkowo, proces powstawania pianek jest bardzo prosty: składniki piankowej masy są gotowane i ubijane tak, by osiągnąć puszysty mus, z którego następnie są formowane pianki. Dzięki napowietrzeniu pianki JOJO zyskują lubianą przez dzieci puszystą strukturę, a także niższą wartość kaloryczną (13kcal w jednej piance JOJO Marshmallow) od standardowych słodyczy. Ważnym atutem produktów JOJO jest również brak sztucznych barwników.

Pianki JOJO zostały stworzone z myślą o dzieciach, najbardziej wrażliwych konsumentach, dlatego prostota składu produktu, proces jego przygotowania oraz brak sztucznych barwników to zalety, które stanowią o bezpieczeństwie słodyczy dedykowanych dzieciom.

Słodycze są nieodłącznym elementem radosnego dzieciństwa, powinny być jednak jedzone z umiarem, zgodnie z zasadą złotego środka. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców poszukujących informacji o wartości odżywczej produktów, które jedzą maluchy, na opakowaniach pianek JOJO umieściliśmy wskazówki dotyczące wielkości porcji słodyczy odpowiedniej dla małego łasucha. Znaleźć je można w tabeli wartości odżywczej produktu będącej częścią Kompasu Żywieniowego ®. Informacje te pomogą rodzicom mądrze kształtować nawyki żywieniowe, do których zalicza się min. rozsądne i umiarkowane jedzenie słodkich przekąsek.

Anna Rzeszotek, Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska